YouTube'da son 15 yılda yayınlanan en popüler videolar sıralandı

Newsweek gazetesi, dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube’un kuruluşunun 15. yıldönümünde bu site üzerinden çeşitli zamanlarda yayınlanan vede hızla ünlenen videoları sıraladı.

YouTube'da son 15 yılda yayınlanan en popüler videolar sıralandı
Bu içerik 169 kez okundu.

Newsweek gazetesinin hazırladığı sıralamada, YouTube’da çeşitli zamanlarda yayınlanan vede hızlı bir şekilde izlenme rekorları kıran videolara yer verildi.

Sıralamaya ilk 2005’te Brezilya milli takımında forma giyen Ronaldinho’nun yaptığı antrenmanın görüntülendiği, ‘Ronaldinho - Touch of Gold’ adlı video ile başladı. Bir ara video kaldırılmış, ancak daha sonra yeniden yayınlanmıştı.

2006-2007 yılında ise komedyen Judson Laipply’nin 6 dakika boyunca 20. yüzyılın danslarının başlıca hareketlerini görüntülediği video kısa sürede Youtube fenomenisırasına yükseldi.

Sıralamaya göre 2008 yılında en çok izlenen video ise şarkıcı Avril Lavigne’nin ‘Girlfriend’ adlı klibi oldu.

2009 yılında bir İngiliz ailenin paylaştığı, küçük bir çocuğun abisinin parmağını ısırırken görüntülendiği video, izlemelerde bir süre ilk sırada yer almaya devam eden müziksiz en son video oldu.

2010 yılında ise bu videonun yerini Lady Gaga’nın ‘Bad Romance’ adlı klipi aldı ve o zamandan itibaren müzik klipleri, birinciliği farklı içerikli videolara kaptırmadı.

Böylece 2010-2011 yılları döneminde dünya izlenme rekorlarını kıran video, Justin Bieber’in ‘Baby’ parçası oldu.

2012 yılında ise bu parçanın yerini, ilk kez 1 milyar defadan fazla izlenen video olan, Güney Koreli şarkıcı Psy’ın söylediği ‘Gangnam Style’ adlı klip aldı.

2017 senesinde fenomen ise Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin yayınladıkları ‘Despacito’ klipi, 6 milyar defadan fazla izlenerek mutlak liderliğe ulaşan video oldu.

Justin Bieber Avril Lavigne Psy Ronaldinho Video YouTube Newsweek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ülkedeki rejimi değiştirmeye çalışıyor
İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ülkedeki rejimi değiştirmeye çalışıyor
'Türkiye, yılda 1 milyar litre meyve suyu tüketiyor'
'Türkiye, yılda 1 milyar litre meyve suyu tüketiyor'